KAFA YAKAN BİR SORUNSAL! VİSKİYE BUZ KOYULUR MU?

Viski severler, viski kültürünü daha yakından tanımak isteyenler sizi böyle alabiliriz…

Kişisel olarak içkiyle pek aram yoktur ama bu yiyecek-içecek işine hep meraklı olmuşumdur. Bu yüzden de Netflix’te ve diğer platformlarda özellikle yemek belgesellerinin tümünü izlemeye çalışırım. Dolayısıyla şarap kültürü hakkında az çok bilgim var fakat bu da çok ilgili olmadığım için ilgili olanlara oranla oldukça kısıtlı bilgi.

Kısa bir süre önce bir arkadaşımın açtığı viski kültürünü anlatan, sektörel haberlerin ve tadım notlarının yer aldığı blog olan &Viski – veviski.com ‘u takip etmem ve bunun üzerine içki kültürünü araştırma sonucunda içki olayının aslında bildiğimden öte ne denli geniş bir kültür olduğunu farkettim. Tüm içki çeşitleri kendi içlerinde bir kültüre ve özelliğe sahipler. Sunum özellikleri, saklama koşulları, hazırlanmaları vs. gerçekten tüm aşamaları hepsinde ayrı bir stile sahip.

Açıkçası bir blog yazarı olarak bunca zaman bu tarz blogların dikkatimi çekmemiş olmasından dolayı da kendime oldukça kızdım. Ben ki herşeyi okumaya ve takip etmeye çalışan insan bu kültürlerden oldukça habersizmişim. Şimdi günlük okuma listeme bu bloglarda katıldı. Çünkü hobimiz olmasa da, yemesek, içmesek dahi herşeyden biraz bilgi sahibi olmamız gerektiğini düşünürüm hep.veviski.com yeni açılmış olmasına rağmen oldukça geniş bir içerik yelpazesine sahip. Niş kelimesini çok sevmem ama böyle “niş” işleri severim, hele bir de hakkıyla yapılıyorsa tanıtılmalı diye de düşünürüm.  Bundan sonraki haftalarda ShufflePost’ta konuk yazar olarak &Viski.com‘un yazılarına da yer veriyor olacağız.

Bu kadar yazdım yazdım ama “Viskiye buz koyulur mu? Koyulmaz mı? Koyarsanız ne olur?” sorularının cevabını vermedim. Bu sorunun cevabını da Barış’ın &Viski.com‘da “Viskiye Buz Koyulur mu?” yazısında bulabilirsiniz.

Sevgiler,

P.S: Bu yazı tanıtım amaçlıdır reklam/özendirme amacı taşımamaktadır.

@mugztheblogger

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s