DÜNYANIN EN İYİ AKTÖR VE AKTRİSLERİNİN YER ALDIĞI 10 DİZİ!

Diziler;  gerek hikaye ve gerekse kalite bakımından filmlere meydan okuyor.  Maaliyetleri ile de büyük bir sektör haline geldiği tartışmayacağımız bir konu.

Eskiden sadece çalışmayan kadınlara hitap eden, belki de şimdiye kıyasla “basit” konulara sahip olarak nitelendirdiğimiz diziler bugün her yaştan insana akıl kurcalayan konular ile hitap ediyor.  Tüm dünyada kanallar arasında oldukça büyük bir rekabet var. Fakat dizilerin izlenmesinin en önemli nedeni ise hikayelerdeki karakterleri canlandıran aktör ve aktrisler.

ShufflePost ekibi olarak, sizler için dünyanın en iyi aktör ve aktrislerinin yer aldığı 10 diziyi biraraya getirdik. İşte o diziler…

House of Cards
house-of-cards

 

 

 

 

 

 

 


Kim Oynuyor: Kevin Spacey

Hırslı bir kongre adamı Frank Underwood, Garrett Walker’a Amerikan başkanı olması için yardım ediyor. Tabii karakterimiz bunu sekreter olma vaadiyle yapıyor. Fakat seçimleri kazanan başkan vaadini yerine getirmeyince olaylar başlıyor… Öfkeli kahramanımız Frank öcünü almak için eşi ile ne gerekirse yapmaya and içer. Ve olaylar başlar…

Penny Dreadful
penny-dreadful

 

 

 

 

 

 

 


Kimler Oynuyor: Eva Green, Timothy Dalton

Viktorya Londrası’nda, şehrin tüm  sokakları her türlü pislikle doludur ve yaşayanlar birbirlerine her türlü şeyi yapmaktadırlar. Dizide yer alan karakterler aslında edebiyat dünyasından tanıdığımız karakterler. Dorian Gray, Jekyll Hyde, Transilvanya’dan Drakula, Frankenstein ve onun yaratıkları… Ve onların insan vücutlarını avlayarak var olma çabaları…

Houdini
houdini

 

 

 

 

 

 

 

Kim Oynuyor: Adrien Brody
Bu dizi Harry Houdini’nin nasıl ünlü bir dünya starı olduğunu anlatan bir hikayeye sahip. Fakir bir ailede büyüyen Houdini uluslararası bilinen bir illüzyonist olur. Düşük beklentilere rağmen, dizi sadece Houdini’nin gerçek sahne sırlarını göstermekle kalmıyor aynı zamanda sizi o büyülü mistik ve fantastik dünyasının içine alıyor.

Westworld
westworld

 

 

 

 

 

 

Kim Oynuyor: Anthony Hopkins
Dünyanın belki de yaşayan en iyi aktörlerinden Anthony Hopkins’in yer aldığı dizide fütüristik bir eğlence parkında, androidlerin köle olarak yer aldığını görüyoruz. Fakat programlarında yer alan bir bug yani bir virüs onları tehlikeli caniler yapar…

The Night Manager
the-night-manager

 

 

 

 

 


Kimler Oynuyor: Tom Hiddleston, Hugh Laurie
Oldukça orjinal olan bu hikayede,bir Avrupa otelinde gece müdürünü canlandıran Tom Hiddleston aslında gizli servis tarafından bir gizli görev için çalışmaktadır. Milyoner karakterini canlandıran Hugh Laurie’nin silah işini kanıtlamaya çalışır.

A Young Doctor’s Notebook
a-young-doctors-notebook

 

 

 

 

 

 


Kim Oynuyor: Daniel Radcliffe, Jon Hamm
Devrim yaşanan zamanların birinde, küçük bir köye yaşayan bir doktor yani Daniel Radcliffe gelir. Fakat hastalarla ve hastalıklarla mücadele etmek bu doktor için hiç kolay değildir. Çünkü hastalıkların batıl inançları doktorumuzu oldukça yoracaktır.

True Detective
true-detective

 

 

 

 

 

 


Kimler Oynuyor: Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams
1995 senesinin Louisiana’sındayız… Bir kız çocuğu tuhaf bir şekilde öldürülür. 2012’de bu dava yeniden açılır. Araştırmada yol alabilmek için polis 1995’te bu olayın araştırılmasında görev alan detektifleri bir kez daha sorgular…

Parade’s End
parades-end

 

 

 

 

 

 

 


Kim Oynuyor: Benedict Cumberbatch
Dizi bir İngiliz aristokrat, onun güzel karısı ve diğer yanda genç kadın hakları için savaş veren bir aktivist arasındaki aşk üçgenini anlatır.

Divorce
divorce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kim Oynuyor: Sarah Jessica Parker
Kötü bir evlilik yaşayan Francis uzun ve zor bir boşanma sürecindedir. Bu süreç içerisinde eşi ile yaşamış olduğu yıllara yeni bir gözle bakar. Ve yaşadığından daha çok şey öğrenir.

Mildred Pierce
mildred-pierce

 

 

 

 

 

 

 

Kimler Oynuyor: Kate Winslet, Guy Pearce
Hayat Mildred Pierce’a kötü sürprizler getirir ve bu da karakterimizi içinden çıkılmaz bir hal alan durumdan çıkabilmek için yeni yollar aramaya iter. İki çocuğu ile yalnız kalan Pierce “Büyük Depresyon” döneminde sıfırdan yeni bir hayat kurma mücadelesi verir.

Bu dizilerden hangisini izliyorsunuz? Hangi aktörler favorileriniz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

ShufflePost Haber Merkezi

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s