ÜNLÜ EVİ: JENNIFER ANISTON’IN BEVERLY HILLS EVİ!

Romantik-komedilerin vazgeçilmez isimlerinden, izlemeye doyamadığımız karakterlere hayat veren Jennifer Aniston’ın, 1970’lerden kalma Beverly Hills malikanesi modern çizgileri ile büyülüyor.


jennifer-aniston-ev-02

Beverly Hills tepesinde yer alan ve şehri kuşbakışı gören bu evi yıldız oyuncu Jennifer Aniston bu kelimelerle tanımlıyor; “Yapıldığı sevgi ile ayakta duruyor. Bu evle gurur duyuyorum. Ve bu evi onu yapanlarla kutladım. Çok fazla el işçiliği var ve çok iyi iş çıkardılar. ”

jennifer-aniston-ev-08
İki buçuk sene süren yenileme aşamasında çalışan tasarımcı Stephen Shadley ise çalışma aşamasındaki memnuniyetini; “Yine şansım olursa, bu ekiple çalışmak isterim. Hiç problem yaşamadığımız bir projeydi” sözleri ile belirtiyor. Tasarımcı daha önce Güney California’da ve Arizona’da Diane Keaton’ın evinin ve New York’ta Woody Allen’ın evinin projelerinde bulunmuş. “Bu evi daha önce duymuştum ve gördüğüm an aşık oldum. Bir gün bu evle çalışacağımı biliyordum” diyor Shadley.

Ev 1970 senesinde mimar Harold W. Levitt tarafından tasarlanmış. Aniston satın aldıktan sonra ev tam bitmediğinden dolayı evi bölümlere ayırıp yeniden inşa etmişler. Ev oturulmadan çok el değiştirmiş, Aniston; “Bu evin benim olacağı aklımın ucundan dahi geçmemişti” diyor. Evi seçmesinde en etkili tarafın, evin büyük giriş kapıları olmasını söylüyor Aniston ve ekliyor; “İlk eve o kapılardan girdiğimde ev diyebilmenin dışında, hissettiklerimi tarif edecek kelime bulamıyorum.”

jennifer-aniston-ev-10

Terry Goebel, Scott Werker, Shadley ve Aniston’dan oluşan ekip Los Angeles’ta tek katlı bir Asyalı, bir Balili ev tasarlamışlar. Shadley, Aniston’ın Zen tarzı eğlenceli bir ev istediğini söylüyor.

jennifer-aniston-ev-01

Ekip evde büyük cam paneller kullanarak evin yeterli aydınlıkta ve şeffaflıkta olmasını sağlamış. Shadley bu durumu; “duvarların nerede bitip, nerede başladığını kestirmek oldukça güç” diyerek tanımlıyor. Ev tam anlamıyla dışarıdan sadece camlar ile soyutlanıyor. Evde göze çarpan materyaller ise cam, ahşap ve taş. Ayrıca evin çatısında solar paneller bulunuyor.

jennifer-aniston-ev-03

Ev modern tasarımının yanı sıra detaylarda kullanılan farklı geçişler ile eski Hollywood evlerini andırıyor. 24 kişilik yemek odasında kullanılan yemek masası ceviz ve misafirler yemeğe1920’lerin Thai’sinden bir gong ile çağırılıyor.

jennifer-aniston-ev-09
Aniston, evinin en sevdiği bölümünün pizza fırını ve şarap mahseni bulundurması nedeniyle mutfak olduğunu söylüyor.

jennifer-aniston-ev-07

Yatak odası evin yapıldığı seneler olan 1970’lere atıfta bulunuyor. Televizyon ise yatak ucuna yerleştirilmiş bir sistem sayesinde gizlenmiş.

jennifer-aniston-ev-05

Yatak odası içinde bulunan banyo ise bir “spa” olarak düzenlenmiş.

jennifer-aniston-ev-06

Yatak odası evin, Coral Browning ve Marcello Villano tarafından düzenlenen bahçesine açılıyor.

jennifer-aniston-ev-04

Aniston son olarak evini şöyle tanımlıyor; “Çok büyük bir sarılma gibi. İnsanlar evin durağınlığına kendini kaptırabiliyor ve bu evin sessizliğini çok seviyorum. Evin yapım aşamasının her anından %100 keyif aldım.  Bir ev tasarlamak film çekmek gibi; bittiğinde tek söyleyebileceğiniz, umarım eğlenirsiniz…”

jennifer-aniston-ev-11
Kaynak: Architectural Digest
Çeviri: ShufflePost Haber Merkezi

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s