STİL SAHİBİ KADINLARIN 9 ALIŞKANLIĞI!

Her gün nasıl tarz olabiliyorlar? İşte her daim tarzı olan kadınların günlük uyguladığı alışkanlıkları…

Tarz olmanın bildiğimiz üzere herhangi bir yazılı kuralı ya da yapılacaklar listesi yok. Ama alışkanlıklarımız bizi tarz sahibi olabilmemizi sağlar. Hava durumundan düzene kadar pek çok detaya hakim olmak stil oyununda kazanmamızı sağlar. İşte ipuçları geliyor…

Dolabınız ne alemde? 
Eşyalarınızın dolabınızda düzenli durması giyineceğiniz zaman kombinasyonlarınızı daha rahat yapmanızı sağlar. Bunun için dolabınıza giyinme sürecinizde size yardımcı olabilecek düzenlemeyi yapabilirsiniz. Mesela gömlekler bir tarafa etekler bir tarafa olabilir ya da giyeceklerinizi renklerine göre ayırabilirsiniz.

Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız güzel olsun! 
Hava durumunu göz önünde bulundurmak en önemli detaylardan biri. Çok güzel bir kombinasyon yapabilirsiniz fakat yağmurlu bir havaya uygun mu acaba? Ya da bir anda artacak sıcaklığa bir süet etekle katlanabilir misiniz? Bu koşulları göz önünde bulundurmak kombinasyonunuzu rahatça yapabilmenizi ve seçeneklerinizi daraltmanızı sağlar.

Pantolonu giyerken aynı anda üzerinizi de giyebiliyorsanız tamam! 
Tabii ki de bu olasılık çok mümkün değil. Bu nedenle planlı programlarınızda giyeceklerinizi bir gece öncesinden hazırlamanız kombinasyonunuzu rahatça tamamlamanızı ve son rütuşları rahatça yapabilmenizi sağlar. Bu nedenle aksesuarından çorabına hatta saçınıza kadar nasıl olacağına bir gece öncesinden karar vermiş olmanız kusursuz bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

5 liralık ve 555 liralık bir arada! 
Tarz, stil sahibi olabilmek ve şık olabilmek için hep altını çizdiğimiz üzere, üzerinizdeki her parçanın inanılmaz fiyatlarda olmasına gerekmediği. Ucuz ve pahalı parçalarınızı ustalıkla kombinleyebilmelisiniz. Kombin skalanızı genişletebilmek için özellikle moda bloggerlarını ve Pinteres’teki görünümlere sıkça göz atmanızı tavsiye ederiz.

Üzerinde nasıl duruyor?
Seneye de giyerim diyenler? Birazcık bolluk var amacılar… Stil sahibi yani “ay çok tarz” dediğimiz kişiler üzerine tam oturan ne sıkı ne de bol duran sanki onlar için dikilmiş ve vücutları ile bütünleşmiş gibi görünen parçaları tercih ediyorlar. Kıyafet alırken buna dikkat etmek önemli konulardan.

Ütüsüz çıkmam abi! 
Evet kesinlikle ütüsüz ve özensiz çıkmıyorlar. Üzerlerindeki her şey bir vitrin ürünü gibi duruyor. Bu nedenle tarz sahibi olmasak bile bunun önemli bir mevzu olduğuna değinmek isterim. Nedenine gelince, yataktan çıkmış gibi kıyafetlerle toplum içine çıkmak oldukça özensiz olduğumuzun ve belki de kendimize olan saygımızın bir ibaresidir.

Beyaz tshirt içine siyah sütyen olur mu? 
Eğer çok güzel görünüyorsa bence olur. Ama o dar pantalonların arka tarafından sıçrayan dikişler hiç hoş değil. Stil sahibi kadınların en çok dikkat ettiği konulardan biri de kıyafetlerine göre iç çamaşırı seçimleri.

Acil durum kıyafetleri! 
“Ya bazen acilen dışarı çıkmam gerekiyor, nasıl bir gece önceden hazırlayayım?” malum hepimizin sorunu, bazen öyle çıkıyoruz ki, birkaç saat sonra kendimize baktığımızda “nasıl böyle çıktım?” diye sorabiliyor kendimize yabancılaşabiliyoruz. Bunu engellemek için tarz sahibi kadınlar acil durum kıyafetleri belirliyorlar. Acil durumlarda vakit kaybetmeden hemen giyebilecekleri kıyafetler. Hepimizin vardır bu tarz kıyafetleri. Her daim tarz olabilmek için yoksa da hazırlamamız gerekiyor.

Tarz sahibi olmak aslında yorucu değil, çok zaman alacak bir şey değil. Önemli olan vücudumuzu tanımak, dolabımızdakileri bilmek, kendimizi tanımak. Bunlara dikkat ettiğimiz sürece tarz sahibi olmak için önümüzde çok engel olacağını düşünmüyoruz.

Kaynak: Harper’s Bazaar 

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s